| TheDarkDragon a întrebat:

Salutare lume, puteti sa imi spuneti va rog daca placile video Nvidia GeForce 6800GT sau Nvidia GeForce GT610 sunt compatibile cu placa mea de baza, P5KPL-AM SE? are slot 1xPCI x 16

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

6800gt nu e compatibila in genral(Are si versiuni cu pcie dar si cu agp). Oricum, e veche, consuma enorm, si la perforamnte... bate vantul. La fel si gt 610, e o placa video slaba, dar macar consuma putin.

| TheDarkDragon explică (pentru sltlp):

GT610 nu e chiar slaba, poti juca si Assassin's creed III cu ea.Dar scria la GT610 ca are slot 2.0 PCI x 16, numa ca eu am 1x PCI x 16, si de aia, vreau sa stiu daca mi-ar merge.

| sltlp a răspuns (pentru TheDarkDragon):

O sa mearga. Dar e slaba, e cea mai slaba placa din seria 600. Si ce, asa de deschis jocul cred ca deschizi cu orice prastie de placa video. Dar cand vezi ca abia rulezi jocul cu setari minime la 15 cadre, atunci nu se mai numeste ca e buna, ci ca e sub limita de slab. Placi slabe sunt cele gen gt630.

| TheDarkDragon explică (pentru sltlp):

Ok, mersi pentru raspuns, dar cauta si tu pe youtube "playng assassin's creed III on nVIDIA geforce GT610, sutarile nu stiu, cred ca sunt la medium si merge foarte bine, fara 'pic de lag.

| sltlp a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Te inseli... ma rog, banii tai laughing.

| TheDarkDragon explică (pentru sltlp):

Cum adica ma insel? Ai cautat macar videoclipul?

| sltlp a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu ma intereseaza ce pun aia pe youtube adesea. Si stiu ce e aia placa buna si care e o placa slaba, si foarte slaba. Nu trebuie sa imi demonstrezi mie nimic. Ti-am zis, banii tai, tu cumperi ce vrei.

| Banica_Catalin_1999 a răspuns:

Desigur! Iti spun eu iti merg ambele placi video 100%! Bafta!

| Stefan_Marian_2000 a răspuns:

Ia-ti ati catalyst frate