| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Ma gandesc sa imi cumpar un Subwoofer, pe langa boxele pe care le am conectate acum la pc.Intrebarea mea este daca le voi putea conecta pe amandoua, pentru ca am o singura mufa input.
Pot exista mufe cu 2 iesiri la o singura intrare pe care sa il bag in spate?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu te mai gandi! Sau gandeste-te cum sa-ti iei un sistem 2.1 de calitate in loc de sub!

| Utilizator1234 a răspuns:

In primul rand, ai nevoie de placa de sunet 5.1. In al 2-lea rand, ce o sa iasa acolo, cel mai probabil va fi o tampenie. Dar poate boxele pe care le detii sunt calitative, iar subwoofer-ul pe care vrei sa-l adaugi e la fel de calitativ si sunetul nu va fi deformat. Desi ma indoiesc de afirmatia anterioara, deoarece boxele multimedia 2.1 sunt "asa cum sunt", iar set-up-urile Hi-Fi 2.1 bine inchegate au nevoie de multa munca, multe teste si multi bani. Dar, din partea mea, cumpara ce vrei, numai sa incepi cu placa audio 5.1 caci altfel n-ai cum sa dai semnal la toata "aparatura".