| Cycalaca a întrebat:

Salutare, mă poate ajuta cineva și pe mine? Am doua boxe temeisheng și as vrea sa le conectez la o baterie. Cum as putea sa fac? Am desfăcut boxa și transformatorul scoate 15v.așa ca am pus un acumulator de 15v înaintea punții de diode dar nu merge.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă trebuie alimentat cu 15 v și nu altfel, bateria se conectează fără puntea de diode, eventual păstrezi una pentru protecție la alimentare inversă (dacă știi cum, dacă nu, scoate-o și pe aia)