| Manuel86 a întrebat:

Salutare. Ma poate ajuta cineva si pe mine? Am un Samsung galaxy s duos 7562, nu puteam muta sau instala aplicatii pe cardul sd si i-am facut root la un service gsm insa tot nu se poate sa mut din aplicatii pe cardul sd sad

6 răspunsuri:
| vasvas63 a răspuns:

Daca ai telefonul ala trebuie' sa ai android. la mine merge asa: setari->aplicatii (apps)-> selectezi aplicatia pe care vrei sa o muti si ai acolo un buton "move to SD card", dai click si gata. happy

| Manuel86 explică (pentru vasvas63):

Da, intru in Manager aplicatii, selectez aplicatia insa nu-mi da butonul "move to Sd card" decat dezinstalare, oprire fortata si stergere date sad

| Manuel86 explică (pentru vasvas63):

Dupa root a "aparut" o applicatie SuperSu, trebuie ceva setat acolo?

| vasvas63 a răspuns:

Eu am android 4.1.2. Daca nici service-ul gsm nu ti-a rezolvat problema, incearca sa instalezi alta versiune de android. daca nici asa nu merge, nu mai stiu nimic altceva. la service iti ia cam 60-70 ron pentru instalare android. cel mai bine e sa rogi un prieten ( CARE A MAI FACUT ASTA) sa-ti instaleze alta versiune. despre aplicatia SuperSu nu stiu nimic.

| Manuel86 explică (pentru vasvas63):

Trebuie si sistemul android schimbat? Eu am versiunea originala 4.0.4

| Manuel86 explică (pentru vasvas63):

Salutare. Tu ai inlocuit versiunea lui originala de android cu 4.1.2? Ai mai facut ceva in afara de asta ca sa poti muta din aplicatii de pe telefon pe cardul SD?