| Vladut123456 a întrebat:

Salutare,ma poate ajuta si pe mine cineva, nu stiu ce sa mai fac.Deci,tastatura si mouseul nu mai functioneaza, se aprind dar nu le pot folosi, dar daca intru in bios merg.
Alte rezolvari mai sunt in afara de cea cu ps/2 (nu pot face rost de ceva cu ps/2),am in bios enabled toate, iar resetare windows mi-e cam greu sa fac, nici 1 luna nu am de cand l-am reinstalat si daca va trebui, sa instalez iar drivere si altele.
DACA CINEVA MA VA AJUTA SI MERGE PROMIT CA DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| RRoberto2018 a răspuns:

Prietene, daca in bios iti functioneaza si dupa ce iti intra in windows nu, se poate sa fie o problema din Windows. Poate nu sunt ok driverele. Descarca softul driver Pack solution si pune-l sa caute driverele, poate le gaseste pe cele care trebuie.
Sau pune un Windows mai nou( gen win7, 8 10, ) care ar trebui sa ti le recunoasca fara sa mai descarci driverele.
Asta e tot ce stiu, sper sa te ajute...

| Vladut123456 explică (pentru RRoberto2018):

Am rezolvat mult mai usor, am dezactivat driver signature sau ceva de genul.
Multumesc pentru raspuns.

| RRoberto2018 a răspuns (pentru Vladut123456):

Bravo, ai stil! laughing)