| DaGGoThh a întrebat:

Mi-am achiziţionat de curând o boxă Akai, model: SS022A-X6 şi nu ştiu cât trebuie să stea boxa la încărcat. Aş dori şi eu un sfat şi cam de câţi mAh este bateria acestei boxe?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E suficient sa incarci 3-4 ore pentru folosire de 2 ore la volum mediu.
Datele tehnice nu sunt comunicate, deci nu e indicat sa incarci mai mult de 12 ore si sa nici nu folosesti boxa cat timp sta la incarcare.

| dannyel86 a răspuns:

"Despre baterie
Ține între 3 și 8 ore în funcție de volumul la care ascultați muzica. Eu de când testez folosesc doar bateria internă iar indicatorul de încărcare nu a scăzut nicio treaptă.
Bateria se încarcă în 48 de ore.
Nu este voie să depășiți cele 48 de ore (supraîncărcare) și nici să lăsați bateria să se descarce de tot. Ambele erori au ca rezultat deteriorarea bateriei.
Dacă nu folosiți boxa o perioadă îndelungată de timp, încărcați bateria periodic. Nu o lăsați nefolosită că se duce naibii.
Folosiți doar încărcătorul original."
http://forumelectrocasnice.ro/......pareri.18/