| MaNumescAurelian a întrebat:

Salutare, mi-am achizitionat de curand o placa video Asus GeForce 1030 Low Profile, de 2GB (https://www.asus.com/......-2G-BRK/), mai exact am cumparat-o prin octombrie, noiembrie, totul a mers perfect, aceasta placa a fost peste asteptarile mele, pana cand, s-a dus, mai exact dupa ce am stat m-am jucat ceva basic, un cs, totul bine, imi sting pcul, iar pe celalalta zi nu am mai avut imagine, verific placa, coolerul de la placa mergea, am dat reset la bios, tot. Tin sa mentionez ca am o placa de baza msi 785gt-e63, am facut tot de tine de placa de baza, am zis sa bag hdmi-ul in placa de baza, in timp ce merge placa video, ma gandeam ca normal nu ar trebui sa afiseze imaginea pe monitor cat timp e placa video conectata, dar aparent mergea, cu sau fara placa video conectata, am nevoie de ajutor, sa stiu ce fac in legatura cu asta

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

S-a ars. Daca insisti sa cheltuiesti pe investigatii, un service autorizat ar trebui sa gaseasca ceva.

| MaNumescAurelian explică (pentru LPCTSTR):

Ars? In niciun caz, placa funcționează, e in continua funcțiune, doar că nu arata, posibil sa fie de la driver, că atunci i o trebuit update, dar le am șters pe toate, tot, dar tot nimic

| LPCTSTR a răspuns (pentru MaNumescAurelian):

Daca tu nu ai umblat recent, eu nu cred ca s-a-ntamplat altceva decat se se arda ceva. Nu trebuie sa se arda placa in sine ca sa nu functioneze, poate s-a ars un condensator/rezistor de la iesirea video, astfel placa poate functiona bine-mersi si nici video sa n-ai.

| marinaru777 a răspuns:

Incearca cu un spray contact cleaner sa dai in slot poat e praf si nu face bine contact placa sau o testezi in alt pc sau la un service.