| Doks a întrebat:

Salutare. Mi-am cumpărat recent un TV Samsung MU6102 si am niste probleme in a gasi toate posturile, in special cele HD. Mentionez ca sunt abonat RDS. Am mentionat codul tv-ului sperand ca cineva cu acelasi model sa fi gasit setarile corespunzătoare. Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Trebuie sa cauti posturile pe Digital, nu pe analog. Si trebuie sa te asiguri ca in abonamentul tau de la RDS ai si televiziune digitala cu posturi HD. Dar cam toate abonamentele au in ziua de azi.
Nu stiu sa iti zic exact fix unde sa intri pas cu pas, eu am alt tip de televizor (tot cu led, alta firma). Dar uita-te bine prin setari ca nu ai cum sa nu gasesti happy Si cand cauti, dai pe digital, nu pe analog.
Succes!

| Doks explică (pentru Evolution):

Le-am cautat si pe digital si pe digital-analogic, selectat rds, selectat "altele" si tot degeaba. Am cam ramas fara optiuni cred. happy

| Evolution a răspuns (pentru Doks):

Trebuie sa le gasesti pe digital. Daca nu le gaseste, inseamna ca e o problema de la ei si trebuie sa iei legatura cu suportul lor tehnic.

| Doks explică (pentru Evolution):

Tind sa cred ca nu e de la operatorul de la cablu, deoarece mai am 2 tv-uri in casa, un Samsung si un Horizon, si pe amandoua prind toate canalele fara nicio problema.

| Evolution a răspuns (pentru Doks):

Boss, avand in vedere ca TV-ul este nou, nu cred ca vine stricat si nu gaseste doar canale digitale si nu exista nici-o setare speciala de facut (valabil pentru orice tip de TV). Doar cauti canale pe digital si daca sunt pe cablu, atunci le gaseste.
Eu zic sa iei legatura cu cei de la DIGI sau de la cine ai tu cablu TV si sa le spui problema, datoria lor este sa te ajute ca sa folosesti serviciile lor (pentru care platesti lunar).