| Spike189 a întrebat:

Salutare, mi-am cumparat un laptop, am bagat windows 8 pe el, am reusit sa instalez toate driverele in afara de cel de Wireless care nu pot sa il bag sub nici o forma. Placa Wi-Fi este de la Intel, am cautat si pe pagina lor driverul, am instalat programul si imi zice : import wireless profile. Dar la My Pc la Manager apare la fel Network controller ca si cum nu ar fi instalat.
Si daca ma duc : Start >- Connect to >- Show all connections, imi apare doar Ethernet.
Laptop Asus gaming ROG GL552VX
Hardware ID : PCI\VEN_8086&DEV_24F3&SUBSYS_00108086

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Vezi poate reusesti cu drivarele de windows 8.1 sigur va merge.

https://devid.drp.su/? dev=PCI%5CVEN_8086%26DEV_24F3%26SUBSYS_00108086

| gelu1970 a răspuns:

Laptopul ce il ai e conceput pentru windows 10
instaleaza windows 10 si instaleaza driverele din pagina fabricantului:
https://www.asus.com/support/Download/3/772/0/4/OHAoWnnquTkyI5Cn/45/

| untu a răspuns:

Cand l-ai cumparat laptopul, avea sistemul de operare windows preinstalat? (sistemul de operare windows deja instalat pe laptop la cumparare) Daca da, ce fel de sistem de operare era?