| Costelus710 a întrebat:

Salutare, mi-ați putea recomanda un PC ( poate sa fie second-hand sau făcut pe bucăți) pentru editare foto-video cât de cat ok? *Nu la nivel foarte profesional*
BUGET=2000 Lei
Mulțumesc, dau funda

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia un refurb cu i7 si 16 gb de memorie. Uite asta si iei ssd mai mare plus memorie - https://www.diabloscomputer.ro/......win-10-pro

| lpavel a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca nu te pricepi mai bine te-ai abtine sa duci in eroare! Acest pc de care tu vorbesti nu e bun pentru nimic! Crezi ca daca are procesorul mai bun atunci e mai bun?
Deci inca o data iti spun Costelus inainte sa asculti pe cei de pe TPU mai intreaba un prieten sau un cunoscut, ca se pare ca sunt destui pe aici care te duc in eroare! Si inca ceva: pc-ul care ti l-am pus eu e cel mai bun tinand cont de calitate/pret! La banii astia ceva mai bun de atat nu gasesti! Cel putin eu nu am gasit... Deci inca o data iti spun: ai grija de cine asculti! Bafta!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru lpavel):

Ahahahahahaha, esti un mega-bazat. Tu ai habar ce e cu FirePro W5000 ala? Omul a zis editare foto-video, nu GTA 5...

| lpavel a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dupa cum am zis: habar nu ai! Mai intereseaza-te ce componente trebuiesc pentru editare!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru lpavel):

Mdah, deci nu ai habar.

| lpavel a răspuns:

La 2000 lei nu gasesti, sorry! Am gasit unul la 2300, va fi bun la ce iti trebuie chiar si pentru cele mai multe jocuri! Link:
https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/firstgear/gaming-shield-se/

| Mirel4412 a răspuns (pentru lpavel):

Ssd ul ala e prea mic, mai trebuie un hdd de un tera, in rest e destul de ok pc u

| lpavel a răspuns (pentru Mirel4412):

Ai zis si tu ceva... stai ca-ti spun si eu atunci ceva: ghici de ce? laughing

| scumbagnascar a răspuns (pentru lpavel):

La banii aia fac un pc mult mai bun pe piese

| lpavel a răspuns (pentru scumbagnascar):

Putin mai bun, poate! Mult mai bun: niciodata! Doar daca cumperi piese la mana a 2-a! Apoi eu am pus un pc gata facut, daca nu-i place nu e obligat sa-l cumpere!