| audii a întrebat:

Salutare, mi s-a dezactivat contul Facebook acum 2 zile. Nu stiu de ce, am trimis buletinul etc trebuie sa astept o sa se activeze sau nu? E cont vechi, va multumesc.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"... nu stiu de ce"

Nu din senin! happy Cineva te-a raportat, fiindcă presupunea că folosești un nume fake.
Poți recupera contul, dacă ai scris la profil, datele reale. Adică,
numele/prenumele tău, dar și data/luna/anul nașterii din CI, trebuie să corespundă EXACT cu cele menționate pe Facebook.
Un mic detaliu greșit (de ex: un alt an al nașterii, un alt prenume etc) duce la dezactivarea definitivă a contului, nu contează vechimea lui.
Dacă datele tale corespund, o să primești mesaj când te poți loga din nou (24-48 h).

| DennisW a răspuns:

Verifica in zilele urmatoare daca nu ai vreun imprumut nou facut pe numele tau... Cine ti-a spus ca trebuie trimis buletinul la Facebook?

| NExT69 a răspuns:

O sa se reactiveze, probabil te-a raportat cineva. Mi s-a intamplat si mie dar stai calm ca ti-l vor reactiva.