| anonim_4396 a întrebat:

O să am o problemă în următoarele luni cu WiFi-ul și voiam să știu dacă pot să mă descurc ok folosind hotspotul de la telefon pentru laptop.

Adică, hotspotul poate ține locul unui router în acest caz?

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, cam asta este funcția hotspot. Dacă vrei să fii mai bine securizat, poți să faci tethering prin USB (să partajezi internetul mobil conectând telefonul la portul USB de la laptop și activând funcția din setările telefonului).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă te tine netul de pe telefon si bateria poate merge

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Este in regula atat timp cat ai un semnal decent la telefon pentru a avea acces la Internet. Ai grija totusi, vei consuma foarte multe date mobile prin aceasta metoda, iar daca esti pe abonament si nu ai date nelimitate, risti sa faci costuri suplimentare.