| Vasile_Ghiață_1983 a întrebat:

Salutare oameni buni,de ceva vreme nu am mai intrat sa mai postez cam nimic pentru ca am avut rezolvare cam la toate, e dar acum am nevoie de voi.
Deci, stie cineva de ce coolerul de la un laptop nu imi vine curent pe mufa de la placa de baza? Desi coolerul functioneaza ca l-am testat cu o baterie, mufa e ok pe placa de baza si am probat si alte coolere si tot asa va rog mult, doresc o idee sigura si rapid eficienta. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Jhonny22 a răspuns:

Mai mult ca sigur slotul ( mufa cum ai sp tu) nu da curentul necesar daca spui ca, virgula coolerul functionaza.
verifica cu aparatul de masura cati w scoate, poate nu da curent continu.
Daca nu da curent continu, e un mic incontact, cumpara un w40, curata inauntru mufei, lasa-l sa se usuce si incearca. Ps :poti folosii si parfum