| qwaliew a întrebat:

Salutare,pcul meu se stinge singur dupa pornire, stau ce stau apoi se face ecranul negru dintr-o data, apoi reporneste din nou.La placa de baza s-a aprins un bec verde unde scrie STDBY(nu stiu daca pana acum era aprins). Sursa sa fie problema? Cand se stinge nu afiseaza niciun mesaj, doar ecran negru apoi reporneste din nou, sta aprins cateva minute uneori chiar si 15 apoi se stinge, astazi seara a stat 30 de minute.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

STDBY este prescurtare la Standby, adica intrare in regim de asteptare, economic.
Verifica daca isi revine cand apesi o tasta sau misti mouse-ul.

| sierra1 a răspuns:

Cred că ai un consum prea mare pe undeva, vezi dacă se incălzesc ceva componente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce pornește, e ca după un restart sau mai rămân aplicațiile?

| qwaliew explică (pentru anonim_4396):

Se face ecranul negru, se inchide apoi porneste din nou

| Mariokasan a răspuns:

Sursa este problema......sau in cel mai rau caz se formeaza un scurtcircuit la unele cabluri

| Transilvania22 a răspuns:

Vezi că s-ar putea sa fie culărul plin de praf, din cauză că e plin de praf culărul nu mai răcește cum trebuie și pc-ul își da restart că are nevoie de răcire