| andreyutzzu3 a întrebat:

Salutare. Pe un laptop cu placa video integrata, Intel HD Graphics se poate monta placa video dedicata?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Nu stiu daca merita pentru tine.Placa video integrata inseamna ca e in aceiasi constructie cu placa de baza! Deci trebuie sa schimbi placa de baza (dupa modelul laptop-ului)si apoi sa-ti instalezi placa video dorita!(+ drivere compatibile cu laptop-ul/sistemul de operare etc)
O placa video dedicata nu inseamna ca functioneaza pe sistemul tau(laptop). Aici intervin mai multe...(procesor/frecventa/RAM si nu in ultimul rand S.O.)

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Daca nu postezi Producator si Model Laptop, nu poti primi un raspuns exact.

| cupydo0n a răspuns:

Da. Se poate.

O zi buna.

| Matei_Catalin_Andrei_1997 a răspuns:

Da, dar nu se merita deoarece costa foarte mult ( bani cu care ai putea sa iti cumperi alt laptop cu placa video dedicata )