| ManolacheLaura a întrebat:

Pentru a publica un site sau un magazin online îți trebuie un domeniu și o găzduire web. La domeniu am găsit multe site-uri de unde pot lua. La găzduire web nu am găsit nimic important. Îmi puteți recomanda de unde pot lua servicii de hosting? Mă interesează să fie spațiu de stocare foarte mare. Undeva pentru 1 milion sau mai mult de produse. Mersi mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.hetzner.com/dedicated-rootserver

servere cu disk uri de 4T

| ManolacheLaura explică (pentru suntserios):

Mersi mult! Văd că au și 10 TB.

| suntserios a răspuns (pentru ManolacheLaura):

Nu stiu ce ai putea face cu 10TB pentru un magazin online, poate doar daca tii video-uri de prezentare pentru fiecare produs

| ManolacheLaura explică (pentru suntserios):

Video-uri de prezentare nu o să prea pun, foarte rar unde este cazul. În general o să pun poze, în medie câte 3 poze la fiecare produs. Oricum, nu cred că o să ocupe mai mult de 1 MB pentru fiecare produs cu 3 fotografii.