| iulinextgen a întrebat:

Salutare, pot folosi un procesor de la amd dacă eu am procesor de la Intel?

Răspuns Apreciat de Editori
| halogen001 a răspuns:

Placa de baza accepta doar anumite procesoare chiar de la aceeasi firma. Daca un procesor e Intel si celalalt e amd, in mod sigur trebuie schimbata si placa de baza, deci nu se poate schimba numai procesorul.

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Cum era aia?
o fata poate ramane insarcinata de la un colac de toaleta?
SIGUR CA DA, dar NUMAI daca e un baiat intre ea si capacul de la toaleta

si la tine la fel... SIGUR CA DA, dar NUMAI daca iti schimbi placa de baza

| Flar3 a răspuns:

Daca vrei sa folosesti un Ryzen de exemplu, pentru placa de baza iti trebuie socket AM4. CPU-urile de la AMD nu accepta placi de baza cu socket-urile 1151, 1150, 1200. Si invers, adica Intel CPU nu incap intr-un AM4. Zi buna in continuare!