| nashu40 a întrebat:

Salutare prieteni!
Mi-am luat de curand o bormasina electrica de 350W. Teoretic, prin titulatura ar trebui sa mearga si la insurubat, holsuruburi, dar din butonul de actionare nu prea ai control perfect, adica o ia din prima la viteza mare, indiferent cat de incet as apasa. Nu e problema asa de mare cu asta, o folosesc doar la gaurit si punct, chiar daca nu e profesionala.
Alta e problema: as dori totusi sa-mi iau si o surubelnita cu acumulator. M-am uitat cam pe la toate magazinele online si am vazut zeci, daca nu sute de astfel de masini incat nu mai stiu ce sa mai aleg.
Imi poate recomanda cineva priceput o surubelnita cu acumulator intr-adevar buna si nu prea scumpa?
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vrei buna sau ieftina? Daca iei ceva de folosit in mod profesional iar daca ti se strica pierzi bani la greu pentru ca nu iti poti presta activitatea, atunci trebuie' sa dai bani pe de-alde Makita. Daca iei pentru hobby si insurubat cate una-alta pe linga casa, merge si de-alde Skill sau alte vrajeli ieftine. De exemplu asta - https://www.emag.ro/......DHPWY7BBM/ - care dupa review-uri pare excelenta avand in vedere pretul. Cumpara eventual doua ca sa ai una de rezerva.;)

| Digikey a răspuns:

Eu folosesc doar Makita.Le-am maltratat cu burghie mari in fier in fonta, se incing dar nu se defecteaza.