| nashu40 a întrebat:

Salutare prieteni!
Mi-am montat un ssd nou, in afara de hdd-ul pe care este windows-ul. L-am cuplat la sursa, la placa de baza si am pornit pc-ul. La pornire l-a recunoscut, mi-a spus ca s-a instalat cu succes, dar nu il vede. Ce se intampla? Mai trebuia facut ceva? Sau cum fac sa il vada sistemul, sa pot intra efectiv pe el?
Multumesc anticipat si o seara buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| TheCrusader a răspuns:

Intra in "Disk management" si vezi daca apare acolo. Daca apare, trebuie doar sa ii aloci un Drive letter (A, B, E,.). Nu e un proces prea complicat.

| nashu40 explică (pentru TheCrusader):

Multumesc mult!
Simteam ca nu e decat o chichita simpla. Practic era doar spatiu nealocat, l-am formatat si gata.
Toate cele bune!

1 răspuns: