| Liviu97 a întrebat:

Salutare. Recent am avut Windows 8 pe laptopul meu. De doua zile, am instalat Windows 7. La pornire, imi da sa selectez cu ce sistem de operare sa se porneasca, cu 7 sau cu 8. Mentionez ca in Local Disk C, nu am Windows-ul 8. Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca instalati windowsuri incalecate...greu nene!

| Zaygon a răspuns:

Ai instalat doua windowsuri, fiecare pe cate o partitie. Care e totusi problema?

| Liviu97 explică (pentru Zaygon):

Am instalat Windows 7 in locul Windowsului 8. Nu e pe doua partitii.

| Zaygon a răspuns (pentru Liviu97):

Inseamna ca ti-a ramas in booloader celalt windows. Foloseste programu acesta si curata bootloaderul http://download.chip.eu/ro/EasyBCD-2.1.2_177660.html