| Mâncărici a întrebat:

Recent mi-am instalat windows xp proffesional, am instalat driverele, am instalat alte programe necesare lui dupa care i-am dat un restart si nu a mai dorit windowsul sa se incarce... in ce sens? Ei bine a incput sa dea automat restart dupa ce se incarca acea imagine cu windowsul...Bun a fost o eroare si am instalat windowsul din nou. Insa si de data aceasta am avut ghinion, dar windowsul a aparut cu alt tip de eroare, inainte de a s e incarca windowsul imi apare un ecran negru pe care nu scrie nimic si ramane asa oricat l-as lasa! Ok, hai sa-l mai schimbam odata, dar totusi nu cred ca asta este normal! Imi fac grijis i ca de data aceasta imi v-a aparea cu o noua eroare! Credeti ca ma puteti ajuta? PC-ul meu arata cam asatonguerocesor amd dual core :2.6 ghz; ram 2 gb ddr2; placa video ati radeon Hd 4650 1711mb ddr2! Multumesc!

5 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Pai si ce scria in acea eroare? Altfel nu te putem ajuta.
Nu inteleg, dupa ultima reinstalare merge ok?

| Mâncărici explică (pentru Kattan):

Inainte de a intra in desktop isi dadea automat restart. Asta nu e prima oara, am reformatat pc-ul de 2 ori pana acum si dupa ce instalam programele si updeturi-le necesare o lua de la capat! Acum merge ok, dar nu stiu cat timp...

| Kattan a răspuns (pentru Mâncărici):

Daca merge, nu-l repara.
Daca iti mai face probleme (se restarteaza pana sa intre in Windows), apasa F8 pana iti apare ca se incarca SO - dupa ce iti apare memoria RAM incepe sa apesi F8 incontinuu - si selecteaza 'Disable automatic restart'; este posibil sa ai un blue-screen si asa poti vedea care este eroarea.

| laptopnews a răspuns:

Recomandam Windows 7! Vezi ce versiune ti se potriveste!
http://laptopnews.ro/......l-meu.html

| Rockerul23 a răspuns:

Ai formatat HDD-ul inainte sa re-instalezi windowsul?