| Boss_Luci_1989 a întrebat:

Recent mi-am reinstalat windows-ul 8.1 Pro si nu imi merge sunetul. Dau funda cine ma ajuta sau stie ce trebuie sa fac daca trebuie sa instalez ceva sa imi lasati si site.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa urmatoarele: Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!
Daca nu merge poate fi lipsa driver pentru Windows 8.1 sau este placa defecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu.Instaleaza-ti VIA HD Audio Deck.Si DFX speackers, cauta pe net.