| andreiandrei12 a întrebat:

Recent mi-am schimbat Windows-ul la laptopul meu. Însă am o problema, nu se conectează la wireless, prima data mergea, eu folosesc google Chrome, după o săptămână nu a mai mers și asa am luat la rand toate browserele. Ieri l-am instalat iar și aceeași problema, nu merge deloc internetul de pe wi fi, dar când introduc cablu de net direct în el merge.
Ce ma sfătuiți?

3 răspunsuri:
| TwoSlicesPizza a răspuns:

Reinstaleaza driverul de la net :
link driver : http://www.3dpchip.com/3dpchip/index_eng.html ( Latest 3DP Net Download --> Server 1 (sau Server 2)

| CristianDora a răspuns:

Si eu am patit la fel. Incearca sa-ti faci alt cont sau daca nu da sleep si deschide-l din nou insa e mai complicat asa plus ca nu merge chiar mereu

| Alius a răspuns:

Incearca sa instalezi/updatezi driverul wirles, s-ar putea sa fie de la aceasta. Descarca 3Dchip de pe telefon/PC introdu-l in laptop, iar 3Dchip iti v-a descarca/updata driverele. Daca nici asta nu merge, fa toate updateurile de la windows.