| JustCosmin a întrebat:

Salutare salutare, am si eu nevoie de o parere de la voi, poate printre voi sunt si posesori a uneia din cele 3 tablete de mai jos. Pe care sa o aleg dintre astea?
1. Vonino Orin S: http://www.pcgarage.ro/......lus-casti/
2. Allview Speed City SuperSlim: http://www.pcgarage.ro/......-41-black/
3. ICOO D70 Pro II: http://www.pcgarage.ro/......ndroid-41/
Daca totusi are cineva prima tableta, rog daca se poate sa-mi dea niste poze facute cu camera de 2 mpx.
Multumesc, astept parerile voastre.

13 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca mai pui ceva bani -150-ia alview frenzy si ai camere de 3.2/0.3,bluetooth,apel video, apel voce, slot 3G, foto 3D, GPS...ii lipseste doar mufa HDMI, dar...asta e.

| JustCosmin explică (pentru viotedy):

Merci pentru parere, vreau totusi ceva pe subiect. 512 Mb Ram nu se comporta prea bine cu un procesor dual core. Mai ales ca din cei 512 Mb, multi sunt folositi de sistemul de operare, deci practic mai ramai cu nimic. De bluetooth n-am nevoie, slot 3G nici atat (se poate folosi modem extern daca am nevoie) iar GPS-ul este ca si degeaba. Ma intereseaza ceva simplu pentru un film (inclusiv HD), redare full HD prin HDMI, navigare si ceva jocuri din cand in cand. Iar astea 3 tablete ar fi cele care ar fi ok pentru ce-mi trebuie, dar nu stiu care din ele sa o aleg, de aceea am nevoie de sfaturi utile.

| catalinutzu95 a răspuns (pentru JustCosmin):

Si eu tot una dintre cele 3 tablete vreau sa imi cumpar si am citit multe forumuri despre tableta vonino orin s si multe persoane care au cumparato au zis ca sunt foarte bune, dar astazi cand am vrut sa dau comanda nu mai erau pe stoc, si merg pe Allview speed city

| JustCosmin explică (pentru catalinutzu95):

Stai pe aproape ca e pe stoc la eMag. Sunt sigur ca o sa intre iar la reducere, ca de cand o urmaresc s-a mai intamplat de 3 ori sa nu mai apara la promotie, sa fie 449 lei si la o zi diferenta, pretul sa fie 399 lei big grin E posibil ca eu sa o aleg pe asta.

| catalinutzu95 a răspuns (pentru JustCosmin):

Si eu m-am hotarat sa astept sa imi iau vonino orin s.sti cumva niste site-uri cu parerile celor care o au deja?

| JustCosmin explică (pentru catalinutzu95):

Se discuta pe seama ei aici:
1. http://forum.softpedia.com/topic/917196-tableta-vonino-orin-s/
2. http://www.pctablet.ro/......-low-cost/
Ar mai fi o tableta ce poate fi luata in considerare, dar despre care nu gasesc prea multe comentarii: http://www.dc-shop.ro/......statura-l/

| JustCosmin explică (pentru JustCosmin):

Pana la urma am ales GoClever Terra 70. Multumesc pentru parerile voastre.

| AlinForta1 a răspuns (pentru JustCosmin):

Poti sa be spui si noua cum se comporta? Ai avut probleme cu ea? Cum se misca la jocuri mai piperate?

| JustCosmin explică (pentru AlinForta1):

Are deja 3 luni de cand am luat-o si pana acum nu mi-a facut probleme. Tableta se misca surprinzator de bine, dar acum depinde ce intelegi tu prin jocuri "piperate". Eu am testat-o pe jocuri precum: NFS MW, Temple Run 1, 2, Real Racing 3, Asphalt 6, 7. Ultimele doua merg, dar cu unele intreruperi, iar restul merg fara probleme. In rest toate bune, bateria poate tine si pana la 6 ore daca se scoate luminozitatea si nu se foloseste prea mult Wi-Fi, deci eu zic ca e ok pentru pretul pe care il are. Camerele nu exceleaza, dar nah, nu te poti astepta la prea multe de la o camera de 2 mp.
Ca si scoruri, in AnTuTu Benchmark mi-a scos undeva la 9000 de puncte.

| AlinForta1 a răspuns (pentru JustCosmin):

Pe YouTube cand intri poti sa selectezi calitatea la videoclip la HD sau e tot HQ? Multumesc din nou.

| JustCosmin explică (pentru AlinForta1):

Imi intra pe HQ, nu stie de HD pe Youtube, in schimb daca vrei sa vezi un film HD, merge, dar se termina mai repede bateria. Mai bine vezi un film format DVDrip, ca se vede foarte bine si scapi si cu baterie cat sa vezi doua filmewinking.

| aNdR23EeA a răspuns:

Eu zic sa alegi allviev

| JustCosmin explică (pentru aNdR23EeA):

Multumesc pentru parere.