| 13kill13 a întrebat:

Salutare! Se poate anula bateria de la o cameră de bord? Se tot umflă și m-am saturat să le schimb. Vreau să știu dacă se poate pune cumva pe direct. Și dacă se poate, exista vreo consecință? Am citit undeva că bateria are rolul de a menține camera activă cât salvează fișierul video. Dacă se întrerupe alimentarea brusc din contact, nu se mai salvează fișierele?

1 răspuns:
| PringAloe a răspuns:

Este posibil ca in momentul intrerupeii alimentarii sa nu se salveze fisierele, asta daca nu cumva in momentul in care inregistreaza tot le si salveaza, in cazul asta chiar daca laimentarea s-ar intrerupe ai avea salvat tot ce a filmat pana la momentul intreruperii.
Legat de baterie nu stiu ce sa-ti spun, vedem ce mai raspund si altii.