| LuFacs a întrebat:

Salutare SI LA MULTI ANI! De fiecare data cand deschid mailu' din casuta de messenger mi se deschide cu internet explorer cea ce nu vreau. Vreau sa mi se deschida cu google chrome si nu stiu din ce setari sa dau aceasta optiune.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| aminutza a răspuns:

Intra in google chrome si seteaza sa fie browserul tau google chrome, te intreaba daca vrei asta si tu apesi pe "yes". Funda?

2 răspunsuri:
| calinut1 a răspuns:

Merti la setari -> optiuni -> elemente de baza si ultima optiune browser prestabilit si apesi pe setati google chrom ca broser prestabilit. Nu recomand ultima versiune de google chrom pentru ca are problema cu redarea flash. pe multe situri va spune pluigin mising. ultima versiune e : 16.09.912.63 m aceasta are probleme cu redarea flash. Eu am in romana daca ai in englez ae prima optiune de la setari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci google chrome default browser.