| Manuel86 a întrebat:

Salutare stie cineva cam cat tine o baterie externa?

10 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai depinde de cat este amperajul si cat are device-ul pe care vrei sa-l incarci. de exemplu sa zicem ca o baterie externa are 4000 mAh si device-ul pe care vrei sa-l incarci are o baterie de 1000 ma. un calcul simplu inseamna ca poti sa incarci acel device de 4 ori cu bateria externa 4000 / 1000 = 4.

| Manuel86 explică (pentru al3xander):

Am inteles....mersi mult

| al3xander a răspuns (pentru Manuel86):

Pentru nimic, numai bine!

| Manuel86 explică (pentru al3xander):

Stiti cumva si daca trebuie descarcata de tot pentru.a o reancarca?

| al3xander a răspuns (pentru Manuel86):

Nu, bateriile din ziua de azi Li-Ion numai sunt ca alea vechi Ni-MH care trebuiau descarcate la maxim pentru a fi reincarcate ca sa nu se strice, acum poti sa le incarci la oricat ar fi incarcate. este recomandat sa nu le descarci complet.

| kteichd a răspuns:

De cel putin 3 ori mai mult decat una normala

| Manuel86 explică (pentru kteichd):

Da dar acum depinde de cati mAh este si cati mAh are bateria telefonul. Am profitat de ocazie si-am luat una azi de la cineva, de 4500mAh. A castigat-o la un concurs, nu are ce face cu ea si-a dat-o la un pret bun pentru mine k avea nevoie de bani

| kteichd a răspuns (pentru Manuel86):

Wow 4500 daca as avea una as umbla pe telefonul meu 5 zile non stop

Răspuns utilizator avertizat
| johnyxus a răspuns:

Pai una externa face cat 4-5 incorporate vorbind de laptop.