| Manolache_Cosmin_1998 a întrebat:

Salutare,

stie cineva care varianta de Samsung Galaxy S5 este mai buna?
cea quad core sau cea octa core, as vrea sa stiu si de ce este mai buna una decat alta happy

Răspuns Câştigător
| Manolache_Cosmin_1998 explică:

Din cunostintele pe care le detin galaxy s5 de quad core e mai bun decat cel octa core deoarece cel octa core are de fapt doua procesoare quad core unul de 1.7 si unul de 1.9, care dupa parerea mea nu se imbina chiar asa bine precum Snapdragonul de 2, 5, poate daca erau de aceeasi frecventa ar fi fost ceva, dar tinand cont ca nu sunt votez pentru varianta quad core a S5-ului

| Manolache_Cosmin_1998 explică (pentru Manolache_Cosmin_1998):

Am facut si eu cateva "cercetari" si quad core e ceva mai bun decat octa core, am vrut sa vad si parerea altora despre asta.

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Octa core are 8 nuclee iar quad core are 4 nuclee.E şi logic că cea cu octa core e mai bună.

| Mazgalici a răspuns (pentru RaduTN):

Tu cand spui ceva si gandesti inainte?