| G3 a întrebat:

Salutare,
Stie cineva cum fac sa evit depanero ca intermediar? Am un hdd care nu mai functioneaza si doresc sa il trimit in service(cumparat de la Emag), iar operatorii ma tot trimit la depanero caci ei sunt singurul service autorizat. Ideea de baza e ca vreau sa merg direct la furnizor(Nod, Asbis, Elko, Royal, etc), pentru a putea sa imi schimbe/inlocuiasca produsul si nu sa primesc stornare sau negatie sau alte baliverne de la depanero.
Multumesc.

Cei de la Emag help nu au vrut sa imi zica furnizorul...

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cat timp opereaza garantia de la distribuitor (Emag), trebuie sa apelezi la service-ul lor autorizat. Emag vinde si produse cu garantie direct de la producator, caz in care nu mai operezi cu Depanero, ci cu service-ul autorizat al producatorului, disponibil in Romania. Cum tu nu te incadrezi in aceasta categorie si beneficiezi gratuit doar de service la Depanero, trebuie sa te adresezi lor. Sau poti alege un alt service particular contracost, dar pierzi garantia oficiala si posibilitatea de a beneficia de reparatii gratuite sau inlocuire dispozitiv, pe perioada garantiei.