| MadHOuse a întrebat:

Stie cineva daca este bun acest adaptor pentru Nvidia gtx 1060,
https://m.emag.ro/......D4FSGJBBM/
Sau daca stiti voi ceva mai bun va rog sa mi spuneti am nev urgent!

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Modelul monitorului?
Sau marimea, rezolutia si iesirile?

Te poti ghida dupa urmatoarea imagine.
https://goo.gl/images/wzYMWo

1060 vine de regula (in functie de producator) cu 3x DisplayPort si 1x HDMI, ce suporta rezolutii mai mari si ofera transfer mai rapid de informatie spre monitor.

Daca ai monitor FullHD (1920x1080) e mai bine sa folosesti un cablu DVI, HDMI sau DP, si sa elimini orice urma de cablu VGA sau ADAPTOR spre VGA din ecuatie.
Daca rezolutia e 1280x720 sau mai mica, poti folosi si cablu VGA + adaptorul indicat de tine.

| MadHOuse explică (pentru NLS):

Ok deci il pot conecta cu un hdmi?

| NLS a răspuns (pentru MadHOuse):

Bineinteles, daca monitorul tau are HDMI.
Dar de ce nu postezi mai bine iesirile monitorului, rezolutia si marimea, si ce cablu ai la dispozitie la momentul de fata?

***Orice, dar nu VGA, daca monitorul are rezolutie mai mare de HD (1280x720).

| Sp3edy a răspuns:

Este bun, asa am si eu. @NLS acel adaptor este pentru monitoarele care nu au hdmi ca sa le poti conecta la placi video ce nu au iesire VGA.

| NLS a răspuns (pentru Sp3edy):

Asta daca monitorul are doar VGA.

Insa daca e FullHD si are iesire DVI de exemplu, e prostie sa il conectezi prin VGA, (cu adaptor sau nativ), cand la 30-40 lei gasesti cablu DVI cu care ai viteza mai buna.