| Manuel86 a întrebat:

Salutare. Stie cineva daca exista vreo aplicatie, pentru android care sa raceasca procesorul automat cand se incalzeste rau?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă telefonul nu are răcire din fabrică, atunci nicio aplicație nu-l poate răci; mai mult, o aplicație în plus îl va încălzi mai mult.
Xiaomi rezistă cel mai bine la temperaturi ridicate; este bun la acumulator și procesor, dar este slab la camere și semnal.
Ia-ți un cooler pad, un suport cu ventilatoare pentru laptopuri să-ți răcească telefonul.

| Manuel86 explică (pentru anonimg):

Eu am Samsung S22 ultra si a ajuns si la 41 de grade temperatura procesorului, asta si cand l-am folosit fara husa...

| anonimg a răspuns (pentru Manuel86):

Poate te ajută dispozitive de genul acesta, dar trebuie conectat la curent:
https://www.playsmartshop.ro/......erare.html

5 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Nu exista asa ceva, mai rau o sa-l incalzesti.

| besche a răspuns:

De obicei, telefonul se încălzește, atunci când acumulatorul trebuie înlocuit!

| Manuel86 explică (pentru besche):

Se incalzeste rau, numai partea de sus unde-i procesorul. Nu bateria sau tot telefonul.