| hadrianb a întrebat:

Stie cineva de ce imi da eroarea: " The NTVDM has encountered an illegal instruction. CS:0 IP:02... " de fiecare data cand aprind laptopul? Imi deschide vreo 54 de ferestre. Am windows 7. Este foarte enervant si as vrea sa rezolv cumva fara sa schimb windowsul... Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| willboy a răspuns:

Ce ai tu aici este:
O eroare aparuta din cauza unei aplicatii instalate (pentru 16 bit MS-DOS Subsystem). Practic ai putea rezolva prin safe mode, unde va trebui sa dezactivezi toate aplicatile "dubioase" din start-up, iar apoi sa le elimini din pc. Asta in cazul in care nu au fost afectate fisiere de sitem

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Virusi!

| Spionasul007 a răspuns:

Poate s-a ars placa video sau ai un inceput de troiau sau kookit, cheama pe cineva sa arunce o privire ca daca e prea tarziu se va strica si poti sa l arunci