| D3I3 a întrebat:

Salutare, știe cineva o aplicație care să poată oferi hospot de la laptop/pc la telefon/tabletă/pc/laptop sau alt aparat? Dacă se poate fără bani. Ofer fundă.

7 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Uite aici ce te intereseaza pe tine.
https://www.youtube.com/watch?v=qmhBKM_AOco

| Laurentiu340 a răspuns:

Salut, daca te-ai referit la faptul sa distribui internet prin intermediul laptopului (adica sa faci laptopul hotspot de net la fel ca pe telefon se poate fara cabluri fara nimic doar prin wifi insa trebuie ca laptopul sa fie conectat la net prin LAN sau WIFI, poti folosi my public wifi http://filehippo.com/download_mypublicwifi/) :)

| alexsil05 a răspuns:

Daca vrei sa conectezi prin hotspot un Laptop si un Telefon, la Laptop iti trebuie drivere Wi-Fi, la telefon exista in setari, la rubrica ''Mai multe'', si dai acolo la ''Hotspot Mobil''. La PC nu se poate conecta prin Wi-Fi nimic.
Uita-te la specificatiile Laptop-ului tau (sau ce ai) si incearca sa-ti instalezi driverele necesare.

| D3I3 explică (pentru alexsil05):

Eu pentru telefon de-a oferi hospot cunosc foarte bine, însă am nevoie pentru pc ^^

| alexsil05 a răspuns (pentru D3I3):

Nu exista Drivere Wi-Fi pentru PC; Doar daca nu ai un router/modem si bagi cartela SIM (Bineinteles, cu MB), iar dupa aia conectezi un cablu de internet la cele doua dispozitive (Router/PC)

| D3I3 explică (pentru alexsil05):

Aș avea nevoie de o aplicație, fiindcă doresc fără cablu. Cât de modem, dețin unul cu cartelă sim cu MB, dar cât de cablu de internet nu dețin și nici nu cunosc fiindcă nu prea știu prea multe din acest domeniu. Și totuși nu e ceea ce caut. Mulțumesc, totuși.

| Arietyx a răspuns:

Nu ştiu