| Mihai_Razvan_1995 a întrebat:

Salutare, sunt curios daca este posibil sa am doua cartele diferite cu acelasi numar. Cartela este la Orange.

Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Da, este posibil. mergi la o reprezentanta Orange si spui ca ti-ai pierdut cartela si vrei alta dar cu acelasi numar. E simplu.

| Mihai_Razvan_1995 explică (pentru Public22):

Da. Dar in momentul in care iti da alta cartela cu acelasi numar nu o dezactiveaza pe cealalta? Pentru ca din cate stiu acest cartele au un anumit cod unic. Si acel reprezentant Orange intai dezactiveaza acea cartela si apoi imi da una noua.

| Public22 a răspuns (pentru Mihai_Razvan_1995):

Nu cred ca il dezactiveaza, doar daca vrei tu. Îi spui ca a fost demagnetizata,

8 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Nu,nu poti avea cartele diferite care sa aiba acelasi numar.
O seara buna.

| pbsolver a răspuns:

Evident ca nu. exista redirectionare daca vrei ca atunci cand te suna cineva pe un numar si nu il ai la tine sa sune automat pe celalalt

| Mihai_Razvan_1995 explică (pentru pbsolver):

Da dar eu stiam ca aceste setari le faci din telefon si eu acel telefon o sa il tin inchis cand va functiona celalalt. Sii cred ca se exclude metoda asta.

| CiprianDoarEu a răspuns:

Da e posibil daca o blochezi pe una din ele.

| popaalex1234 a răspuns:

Nu,din pacate.

| 545656556116 a răspuns:

Cred ca nu din pacate! Pentru asa ceva trebuie sa ai numai noroc pentru ca posibil sa fi luat alt cineva numarul.