| 28cosmin a întrebat:

Salutare.
Știe cineva cum pot face pe Facebook, în momentul în care comentez pe un grup la o anumită postare, să nu mai vadă un membru din grup care imi este și prieten pe Facebook, să nu mai vadă ceea ce am comentat eu pe acel grup?

Fundă pentru cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Parerile sunt impartite. Unii spun ca atunci cand faci comentarii la postari, cei blocati de tine nu mai vad ce postezi.
Altii zic ca tot se vede, iar singura modalitate de a scapa de problema, asa cum ti-am recomandat si eu, este de a exclude din grup acea persoana (grup privat).

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ca sa nu mai vada ceea ce comentezi tu pe grup, o persoana trebuie sa iasa din grup si grupul sa fie unul privat, nu public.
Odata ce nu mai esti membru in acel grup, nu mai poti vedea ce se posteaza/comenteaza.

| 28cosmin explică (pentru dannyel86):

Dar dacă blochez o persoana din lista mea de prieteni care este și în grup, persoana respectivă nu mai vede ceea ce am comentat în grup?

| 28cosmin explică (pentru dannyel86):

Salut. A mers cum am zis eu, dacă blochezi pe cineva pe Facebook, nu îți mai vede postările/comentariile dintr-un grup/de la un prieten comun și altele.
Răspunsul tău a fost ales cel câștigător.

| dannyel86 a răspuns (pentru 28cosmin):

Ma bucur ca s-a rezolvat!
Multumesc pentru aprecieri!winking

| dannyel86 a răspuns (pentru 28cosmin):

Parerile sunt impartite. Unii spun ca atunci cand faci comentarii la postari, cei blocati de tine nu mai vad ce postezi.
Altii zic ca tot se vede, iar singura modalitate de a scapa de problema, asa cum ti-am recomandat si eu, este de a exclude din grup acea persoana (grup privat).

| Gabryel85 a răspuns:

Stiam ca pe grupuri nu prea e posibil asa ceva, dar s-ar putea sa ma insel, nu mai sunt un utilizator avid al FB-ului.