| Valentin_Valentin_1905 a întrebat:

Salutare! Tocmai mi-am cumparat un monitor, Samsung odyssey G5-ul si l-am bagat in laptop. Am umblat in setarile de la monitor iar atunci cand dau restart la laptop, nu mi-l mai recunoaste, de fiecare data cand pornesc laptop-ul, trebuie sa resetez setarile monitorului la cele din fabrica iar apoi sa le setez inapoi, stie cineva ce as putea sa fac ca sa rezolv?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu stii ce faci. Probabil ca se configureaza automat dar tu trebuie sa stii ce faci acolo in setari si cum sa alegi monitorul din windows ca sa il pui

| 19flo79 a răspuns:

Chiar tu ai scris ca ai umlat la setarile de la monitor... happy

Daca lasi monitorul la setarile din fabrica, merge automat?

La ce setari tot umbli? happy

| Valentin_Valentin_1905 explică:

Prin "umblat" ma refer ca am setat ce am vrut eu, in principal schimb refresh rate-ul, pentru ca din fabrica vine setat pe 60 iar eu il dau mereu pe 144, nu am scris intrebarea despre setari, am scris intrebarea despre faptul ca nu imi mai recunoaste monitorul, daca nu stiam la ce setari umblu, cred ca as fi scris asta happy daca-l las la setarile din fabrica, da, dar nu vreau sa-l las la 60, ca nu l-am luat sa-l folosesc la 30% si nici sa stau in fiecare zi sa il setez.