| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Am achizitionat o unitate PC Lenovo M57 type 6072-CN5 si tocmai ce i-am instalat Windows xp pe ea si toate driverele insa am o problema cu driverul de la wireless. Nu inteleg de ce! Am instalat toate driverele dar nu pentru wireless. Am instalat un driver de wireless insa jos in bara imi apare doar acea iconita iar cand dau pe ea imi da "driver is not installed". E posibil ca aceasta unitate PC sa nu aiba posibilitatea sa mearga wireless pe ea? Am incercat cu cablu de internet in ea si merge totul perfect pe internet insa nu merge wireless-ul. Cum pot rezolva sa mearga wireless-ul pe ea? E posibil ca ea sa nu aiba placa de wireless in ea pentru wifi?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Mai mult ca sigur nu are wireless si merge doar prin cablu. Pentru wireless se poate folosi un adapotor wireless http://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai ai tu Wireless la el...ce simpatic esti!

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru K0sti):

Nu mai vorbi cand ti-e foame. laughing

| lpavel a răspuns:

Pai ori n-ai instalat driverul bun ori nu ai placa wirelles pe ea! Mai incearca cateva drivere iar daca nu reusesti atunci cumpara un stick cu wirelles! Bafta!