| Petrisor96 a întrebat:

Am cumparat un cablu HDMI ca sa conectez laptopul la televizor. Am introdus mufa in laptop si dupa in televizor. Imaginea de pe laptop, nu imi arata pe tot televizorul. De fapt imi arata, dar imi arata iconitele pe jumatate si bara tot pe jumatate. Am umblat si la rezolutie si tot nu am reusit sa fac nimic. Cred ca nu am stiut eu sa o setez. Sa ma ajute si pe mine cineva care se pricepe la calculatoare. Multumesc!

4 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Am patit si eu asta. Incearca sa intri in setarile placii video. Depinde ce placa video ai. Astept sa-mi raspunzi la mesaj pentru a-ti spune pasul urmator

| Petrisor96 explică (pentru RaduMihaiRadu):

Ai pățit și tu? Și îți merge? Ce legătură are placa video?

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru Petrisor96):

Bineinteles ca are legatura. Eu mi-am mai pus un monitor, dar imaginea era pusa anapoda. Din setarile placii video am recentrat imaginea pe monitor

| TimSem a răspuns:

Cred că este vorba despre rezoluția pe care ai setat-o. În Control Panel trebuie să setezi rezoluția (vezi ce rezoluție acceptă TV-ul tău) și cum vrei să se vadă pe TV (o copie a monitorului laptop-ului sau o extensie a sa).