| Alexutzuhud a întrebat:

Salutare TPU am doua intrebari:
1.Am luat jocul assasin's creed pentru telefon dar se vede imaginea la el mai mare decat ecranul ce pot face?
2.Ce pot face daca jocurile de pe telefon se misca FOARTEEE greu?

Telefonul meu este: ZTE Racer II Cu android 2.2

Răspuns Câştigător
| Denyl a răspuns:

Gresit silviu! Eu am o tableta Galaxy Tab (Originalu) si nici eu nu pot juca Assain's Creed deoarece nu exista o versiune pentru tableta mea.Pentru a iti merge jocul trebuie sa gasesti versiunea potrivita sau una pentru un telefon cu specificatii apropiate. Pentru jocuri mergi pe android-zone.org,iar pentru jocurile care merg greu totul se intampla din cauza faptului ca telefonul tau nu are suficienta putera(piesele) exact cum se intampla la pc cand nu ai o placa video sau un procesor destul de puternic. Poti sa faci un overclock cu SetCpu pe care il gasesti in Play Store sau daca nu ai bani in cauti pe acel site de mai sus.

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Salut. ecranul tau are o rezolutie de 240x320. deci trebuie sa iei jocuri care se incadreaza in acea rezolutie ca sa se vada calumea.

| SilviuB9 a răspuns:

1.si mie mi se intampla la fel si am un HTC a310 explorer, iar daca vrei sa ti se vada pe tot ecranul cumpara-ti un HTC wp7
2.ai versiunea androidului prea mica

| CoMliLiAcU89 a răspuns:

Are prea multi virusi sau e memoria incarcata