| Kreisegger a întrebat:

Am facut overclockintg unui laptop si acum nu imi mai merge,cand il deschid imi apare black screen(light) stiu ca nu am facut bine,dar mai am vreo sansa sa il fac sa functioneze, am incercat reinstalare windows, safe mode etc. sau sa imi cumpar altul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa scoti bateria si alimentatorul pentru o zi, dupa care sa-l pornesti din nou. Daca apare screen-ul de pornire, atunci intrii in BIOS si cerifici setarile.

Daca nu porneste cu prima metoda, scoti iarasi bateria si incarcatorul, scoti memoriile si hard disk-ul, si incerci sa-l repornesti fara ele. Lasi asa 10-15 secunde, dupa care scoti iarasi bateria si alimentatorul. Montezi inapoi hard disk-ul si memoriile, dupa care pornesti din nou laptopul.

Daca nici dupa ultima faza nu porneste, trebuie sa-l duci la un service pentru resetare CMOS.

1 răspuns:
| Kreisegger explică (pentru Bula):

Mersi, am scos bateria iar acum o las o zi, mersi pentru metode, am sa le incerc pe toate