| RolandS a întrebat:

Am incercat sa conectez un calculator la un televizor print-un HDMI dar calculatorul nu imi vede Televizorul. La screen resolution pe PC imi apare doar monitorul iar televizorul nu. Ma puteti va rog frumos ajuta?

Răspuns Câştigător
| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Pai ori cablul de HDMI nu l-ai conectat coresct, adica la placa video ci nu la placa de baza sau ai nevoie de un driver. Uita-te pe saitul companiei de la care ai luat placa video, iti gasesti modelul pe sait si verifici daca nu sunt ceva upgrade-uri la driverul tau video sa-i daca este un driver special pentru o asemenea cauza.