| Kreisegger a întrebat:

Am instalat linux pe un laptop deoarece windowsul nu mai mergea, linux l-am instalat de pe un stick, linuxul nu este piratat deoarece este gratis, iar acum vreau sa il dezinstalez si sa imi instalez din nou un windows, cum as putea face asta?
Mentionez ca l-am insalat in single boot
Vreau un raspuns extrem de detaliat, am incercat sa instalez windows 7 cu un stick dar nu am reusit chiar si din setarile bios plus nici nu stiu cum am reusit sa instalez linux, cred ca stickul este bootable in linux.

Dau Funda pentru cel care ma ajuta.

Multumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa treci iar pe Windows?
Mare lucru...
Pas 1: Introduci stick-ul cu Windows 7 in PC
Pas 2: Cand apare "Press any key to..." apasa orice
Pas 3: Dai "Install now"
Pas 4: La partitii le stergi pe toate si le refaci.
Pas 5: Selectezi din lista cea mai mare partitie si dai next
Pas 6: Apoi iti bagi conturile si alte chestii.