| RaduWhovian a întrebat:

Am laptopul conectat la monitor si as vrea sa stiu daca pot face cumva sa inchid clapeta de la laptop fara sa mi se opreasca partajarea de la monitor.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Sunt setarile windows-ului cu privire la ce se intampla cand inchidem capacul de la laptop si alegem varianta sa nu faca nimic "Do nothing"

Se poate da la cautare: close the lid si deschizi setarea respectiva direct. Altfel se gaseste la Setari System Power &Sleep Additional power settings Choose what closing the lid does.

| GPA a răspuns:

Deschide "Run" și scrie "powercfg.cpl". Mergi pe "Change what the power Button does". La "when I closed the lid" comuți pe "do nothing"