| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastră. Hard Diskul meu C este mereu full (are 32 GB, putin) şi vreau să îl golesc pe cât posibil.Am nevoie urgent,deoarece nu pot viziona videoclipurile pe Youtube, ceea ce este cam grav.Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Xenoverse a răspuns:

C:\Windows\Temp si goleste tot. Apoi cauta sa nu mai instalezi programe pe partitia C:\. Sunt programe care se pot muta. Instaleaza pe D:\ sau muta-le acolo: http://videotutorial.ro/......ial-video/ Poti sa si maresti C:\, astfel: http://www.giz.ro/software/maresti-partitia-windows-40177/
CCleaner este ultima solutie.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru Xenoverse):

O metoda ce nu tine de instalari? Mereu sunt pe cativa ko liberi, si nu pot instala. Daca m-ai putea ajuta in modul asta, ti-as da funda 100% pentru ca din cate vad te-ai implicat.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru Xenoverse):

Apropo,cand sterg volumul partitiei C, sterg absolut tot ce am in pc? Pentru ca am auzit ca totul se afla in partitia C, este mai importanta.

8 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Dezinstaleaza programele care nu iti trebuie si fa curatenie pe desktop, in documents, download si temp, internet files, la cookies sterge tot (asta in windows). 32gb e prea putin pentru c:, trebuie macar 120gb pentru windows 7 sau mai nou. De curios, ai si alte partitii? laughing Mai bine nu tineai partitii si dadeai tot la c:

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru DryIce):

Nu prea stiu ce sunt Partitiile. Eu pe pc. stau doar sa ma joc, rareori fac ceva pentru scoala si cam atat.Merci pentru raspuns.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Totusi,pot sa iau din spatiul liber din D:/, sa il adaug in C:/?

| DryIce a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Deci ai partitie D:... :I asta zic, decat sa tii si D: mai bine aloci tot spatiul la c:. Acuma e tarziu, asta se face cand se instaleaza windowsul big grin. Se mai poate da din el folosind PARTITION MAGIC.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru DryIce):

Cum pot aloca spatiul partitiei C? Niste explicatii mai bune te rog?

| DryIce a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Partition magic il descarci, instalezi, ai optiune de realocare spatiu. Simplu. https://www.partition-magic-server.com/help/allocate-free-space.html