| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am nevoie de o aplicație sau orice care sa aprindă blițul de la telefon când sesizează mișcare, am impresia ca cineva vine in camera mea de cămin când dorm. Și vreau ceva ce sa ma trezească ( nu am colegi de camera, am camera închiriată singur )

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti nou la camin? In fiecare an schimbi butucul cand te cazezi si cand pleci la vara il pui la loc pe cel original.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si e greu sa inchui usa?

| sweetys a răspuns:

Nu ai o chieie la usa? Schimba yala, sau leaga ceva de clanta ca sa faca zgomot cand cineva intra.

| NAT0 a răspuns:

Cumpără o cutie sau mai multe de pioneze și așează-le la ușă și o să te trezești sigur dacă o să intre cineva.laughing și eventual pune-ți un semn ceva să te anunțe și pe tine că ai pus pionezele alea să nu calci tu pe ele. Sau poți schimba broasca.

| GreenVoid a răspuns:

Pune clopotel la usa sau chestii ascutite pe podea la intrare laughing

| aalexei a răspuns:

De la bliț poți să nu te trezești, trebuie alarma. Aplicația asta zice că bate alarma când cineva îți mișcă telefonul și chiar face niște poze și ți le trimite pe email ca să vezi mai apoi cine e "hoțul".
https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.verde.alarme&hl=en
The Anti Theft Alarm acts as a motion alarm and protects your phone by sounding an alarm when someone moves your device or unplugs the charger from the outlet.

| darrio2007 a răspuns (pentru aalexei):

Si daca nu ii misca telefonul? Cred ca pionezele sunt cele mai bune in asemenea caz.