| Den1470 a întrebat:

Salutare TPU.Am nevoie de o idee pentru o aplicatie soft, ce poate fi realizata cu ajutorul domeniului IT.Scopul ei este de a ne face viata mai usoara, in orice domeniu, in special cel medical sau in viata de zi cu zi.Este pentru un proiect la facultate.
As prefera sa fie cat mai originala, ca pe net am gasit exemple, dar as dori ceva original si interesant.
Astept ideiile voastre.O zi frumoasa!

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Am nevoie de o idee pentru o aplicatie soft, ce poate fi realizata cu ajutorul domeniului IT"

Exista si aplicatii soft realizate fara ajutorul domeniului IT?

| CIaudiu a răspuns:

Cum vrei sa fie originala daca ti-o facem noi? Adica tu esti la facultate, ai dat de greu, ai o tema foarte interesanta dar ne pui pe noi sa-ti gasim tema perfecta iar tu dupa decat sa ne aplauzi.
O sa spui ca te-am luat prea tare, dar asa este. Doar uita-te sa vezi cum in toata postarea ta, nu ai folosit un macar "daca se poate". Toata postarea ta a fost ca un ordin si o scapare de grija interioara. "Am nevoie", "As prefera", "as dori", "Astept ideile voastre". Stii ce lipsea? Sa mai spui si "Dati-i bataie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce limbaj? pe ce?

| Zuzu1991 a răspuns:

?
faptul ca ne spui "o zi frumoasa" nu invalideaza faptul ca... PRACTIC vrei sa iti dam PE GRATIS idei din care sa scoti bani

poate ca tu nu vezi lucrurile in felul asta si ti se pare ca tu gandesti "frumos", dar PRACTIC o idee originala pentru o aplicatie poate sa valoreze enorm, iar cine ti-o da pe gratis trebuie sa fie handicapat mental... cel putin

| Den1470 explică (pentru Zuzu1991):

Nu scot niciun leu, e strict pentru un proiect, atat

| Den1470 explică (pentru CIaudiu):

Am cerut o idee, nu trebuia sa raspunzi daca tot e atata bataie de cap, am 6 idei persoanle, dar as mai fi preferat inca cateva pareri, greu ii sa ajuti, e mai usor sa critici

| Den1470 explică (pentru anonim_4396):

Nu conteaza asta, nu am nevoie de codul sursa sau altceva, strict o idee sau ceva