| Angica_Ionutz_1996 a întrebat:

.am o boxa magnat soundforce 1200 si nu stiu de cati watti sa iau statia..pe spate scrie Max. power 130/300w 4-8 ohmi..stiti careva cati watti trebuie sa aiba statia pe un canal?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai te uiti la statie. Fie iei o statie cu cel putin 150w daca o sa stai cu impedanta de 4 ohmi sau mai putin, fie iei o statie cu macar 350 w daca vrei ai imednata de 8 ohmi(vezi in fuctie de statie).

| Angica_Ionutz_1996 explică (pentru sltlp):

Deci pot sa iau si cu 300 de watti pe canal. oricum as vrea ceva care sa bage vecinii in spaima.