| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema destul de usor de rezolvat in esenta, insa n-am eu cunostintele necesare :)) Am un adaptor de la nu stiu ce consola PS Vita (https://www.picclickimg.com/......r-OEM.jpg) care are iesire USB si scoate 5V cu 1500 ma. Daca bag un cablu USB simplu si incarc telefonul' chiar daca nu suporta fast-charge, pentru ca din cat am inteles 1500 ma e un soi de fast-charge, se poate intampla ceva? Gen sa bubuie bateria sau sa se strice? Sa nu uitam de faptul' ca virgula cablul asta nu suporta fast-charge, adica e un cablu USB simplu cu care incarc telefonul de la unitate. Banuiesc ca daca cablul nu suporta curentu' respectiv va trece prin el doar cat duce si odata cu asta nici telefonul' nu va primi mai mult decat duce. Vreau o explicatie cat mai detaliata, sa inteleg si eu care-i treaba si ce se poate intampla daca incarc telefonul' asa. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

Dupa cum stiu si dispozitivul ar trebui sa aiba "Fast charge" ( ceea ce PS Vita nu suporta) nu are ce sa se intample. PS Vita nu va pati nimic deoarece el "suge" doar cata energie vrea el.

1 răspuns:
| Both_Lucas_1993 a răspuns:

Nu.Dar poate Da, nu stiu.