| AndreiM85 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare, din ce cauza poti pierde garantia la laptop? DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pierzi garantia daca umbli in el.
De asemenea, daca il lovesti vizibil si se strica il repari cu plata dar garantia ramane.

| Violleta2022 a răspuns:

Pirezi garantia instantaneu daca:
- il deschizi si umbli in el
- l-ai scapat pe jos si i-ai spart ecranul sau carcasa
- ai incercat sa-i desfaci suruburile, care au un sigliu transparent si se duce la prima tentativa de deschidere

| relian a răspuns:

Pierzi garantia daca il spargi, daca versi lichde peste el, si cam astea ar fi cele la care cei care ar umbla ar putea vedea.

Nu pierzi garantia daca umbli in el, pentru ca daca ceva se defecteaza, cei care vor repara, sau care vor diagnostica, isi vor da seama daca ai facut tu ceva sa nu, iar daca umbli in el, nu poate sa dovedeasca nimeni ca tu sa zicem, scoti capacu de la spate, sau scoti stiu si eu o piesa de acolo si o pui la loc.

Suruburile nu-s incuiaate, cu glue sau mai stiu eu cu ce, piesele la fel, deci eu pot sa scot hardul si apoi sal pu la loc si nimeni nu poate arata, dovedi ca eu am umblat acolo.

Bine nu sa pui alt hard, alea au serie, au datele deja aia ce l-au facut.

| anonimg a răspuns:

La achiziționarea laptop -ului ți s-a dat garanția -o hârtie.
Sau găsești garanția produselor chiar pe site-ul magazinului de la care l-ai cumpărat.