| balaurul12 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare pentru detinatorii de carduri Revolut, am de facut o plata pe net catra un site ...la acel site mi-am introdus datele cardului, iar daca imi sterg cardul si imi comand altul, o sa mii se schimbe datele cardului ceea ce inseamna ca automat nu o sa mai trebuiasca sa platesc catre acea firma?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Plata de pe card se ia automat, cand cumperi ceva.
Chiar daca anulezi cardul sau il stergi din site-ul respectiv, cand cumperi data viitoare nu va fi procesata cumparatura/ comanda, fiindca va detecta ca nu mai are card si nu mai are de unde trage banii. ca atare, comanda ta va sta neprocesata si netrimis, pana pui alt card, de unde poate sa-si traga banii.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nici vorba lol. Cand platesti cu cardul iti trage banii automatlaughing Si platesti per comanda.

| balaurul12 explică (pentru Wr3nch):

Am uitat sa specific ca, nu aveam bani pe card
si imi apare ca sa alimentez cardul ca sa imi traga banii ..in momentiul ala am blocat platile online si mi-am schimbat datele cardului.

| Wr3nch a răspuns (pentru balaurul12):

laughing Pai atunci primesti un mare 0laughing

| suntserios a răspuns (pentru balaurul12):

Daca nu aveai bani in cont e clar ca nu ai facut nicio plata de fapt catre site ul ala.

| balaurul12 explică:

Pai bineînțeles ca n-am făcut dar îmi apare sold cu minus, gen ca la următoare încărcare de bani pe cont o sa îmi tragă suma aia